C GRUBU BAŞVURU DOSYASI

T.C. Sağlık Bakanlığı ÜTS (Ürün Takip Sistemi) Ürün Kayıt aşamasından sonra, ürünler yatarak tedavi SUT eklerinde ise SGK geri ödeme kapsamında ise SUT eşleştirmelerinin yapılması gerekmektedir.

Sut eşleşmesi için en son yayınlanan sut tebliği baz alınarak ilgili SUT kodları bulunur. Mevcut SUT(Sağlık Uygulama Tebliği) listesinde bulunan kodlara eşleştirme yapılacak ürünler için SGK C GRUBU başvuru dosyası hazırlanmaktadır. Bu dosya için ; ürün orijinal katalog ve kullanma kılavuzları gibi belgeler gerekmektedir.

Dosya hazırlama süreci yaklaşık bir aydır.

Dosyada incelemeye sunulan her bir barkod için harç yatırılmaktadır.

 

Başvurular yılda 3 kez Aralık, Nisan ve Ağustos aylarında yapılmaktadır. Bu zamanların dışında başvuru kabul edilmemektedir.
Başvurular fiziki olarak incelendikten sonra ilgili branşların komisyonlarına girip değerlendirilmektedir ve olumlu veya olumsuz olarak SGK tarafından duyurulmaktadır. SGK olumlu sonuçlanan başvurulara ait barkodları MEDULA sistemine tanımlayıp eşlemeyi tamamlamış olur.

Medula sitemine tanımlanmış ürünlerin geri ödeme durumu tamamlanmış olur.

C Grubu başvurusu kabul edilmiş, onaylanmış ve Medula sitemine tanımlanmış barkodlar için şirketler yıllık olarak aidat ödemek zorundadırlar.

Aidat ödemesini yapmayan firmaların barkodları SGK tarafından Medula siteminden düşürülür ve geri ödeme durumları geçici olarak iptal edilmiş olur.

 

SGK C GRUBU DOSYA başvuruların için bizi arayınız. (0312) 436 82 83 – (0530) 347 43 00